FORTUNA

Android aplikacja

Live chat Rozpocznij chat
Masz wiadomość Rozpocznij chat

Odpowiedzialna gra

Odpowiedzialna gra

Na czym polega odpowiedzialna gra?

Nasz program odpowiedzialnej gry to inicjatywa, która ma pomóc ograniczyć działania niepożądane związane z hazardem oraz dbać, aby zakłady pozostały tylko w obszarze rozrywki. Jako odpowiedzialny bukmacher, przestrzegamy Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U. z 2009, nr 201 poz. 1540) oraz zapewniamy naszym Graczom różnorodne rozwiązania służące do samoograniczenia gry.


Odpowiedzialna gra koncentruje się na:

  • Propagowaniu bezpiecznego, jasnego i zrozumiałego korzystania z gier hazardowych.
  • Rozwijaniu świadomości na temat ryzyka i zagrożeń związanych z hazardem.
  • Minimalizowaniu skutków zagrożeń związanych z hazardem i wspieraniu graczy w odpowiedzialnej grze.

Narzędzia, które pomogą Ci Grać Odpowiedzialnie

Odpowiedzialna gra oznacza, że wiesz, ile czasu spędzasz na grze i ile pieniędzy wydajesz na zakłady. Dlatego, stworzyliśmy narzędzia i funkcje systemowe, które pozwolą Ci lepiej kontrolować udział w grze, np. przez opcję ustawiania limitów czasowych i finansowych albo przerw w grze. Wszystkie limity możesz ustawiać i modyfikować według uznania w zakładce z ustawieniami w profilu użytkownika. Po zalogowaniu wystarczy, że wybierzesz - „Ustawienia”, a następnie – „Limity użytkownika”.


Limity Kwotowe – Maksymalna wysokość zakładu

Ustawienie własnych dziennych i miesięcznych limitów kwot zawieranych zakładów to sposób na to, jak możesz kontrolować wydatki i zawierać zakłady wyłącznie w granicach własnego budżetu. Po osiągnięciu wartości granicznej system nie przyjmie od Ciebie żadnych zakładów. Będziesz mógł ponownie zawierać zakłady po upłynięciu ustalonego przez Ciebie czasu.


Limity czasowe

Możesz określić czas jaki chcesz przeznaczyć na zawieranie zakładów, ustawiając dzienny i miesięczny limit czasu trwania gry. Po osiągnięciu ustawionego limitu, system automatycznie Cię wyloguje. Będziesz mógł się ponownie zalogować kolejnego dnia, jeśli przekroczyłeś limit dzienny, albo w kolejnym miesiącu, jeśli przekroczyłeś limit miesięczny.


Czas na przerwę

Jeżeli limit czasu lub środków przeznaczonych na grę to za mało, albo jeżeli czujesz, że czas po prostu wcisnąć „hamulec”, możesz skorzystać z jednej z dwóch dostępnych opcji i zrobić sobie na jakiś czas przerwę. W tym czasie zawieranie zakładów, na Twoim koncie, nie będzie możliwe.

Masz dwie opcje:

Zawieszenie Samowykluczenie

Jeżeli czujesz,

że przyda Ci się

krótka przerwa,

możesz zawiesić swoje

konto na określony czas.

1 dzień to minimalny

czas na jaki możesz

zawiesić swoje konto.

Jeżeli chcesz zrobić

sobie od hazardu

dłuższą przerwę,

albo niepokoi Cię

Twoje własne

podejście do gry,

możesz się z niej

samowykluczyć.

3 miesiące to minimalny

czas samowykluczenia.



Aby skorzystać z jednej z powyższych opcji wystarczy, że zalogujesz się do konta i w Ustawieniach, w zakładce Samowykluczenie z gry ustawisz okres zawieszenia lub samowykluczenia. Jeżeli chcesz definitywnie zamknąć konto w Fortunie prześlij swoją dyspozycję na adres e-mail [email protected]. Nasi operatorzy Customer Care dołożą wszelkich starań, by procedura zamknięcia konta została przeprowadzona jak najszybciej. Decyzja o zamknięciu konta jest nieodwołalna i nie ma możliwości powtórnego otwarcia takiego konta.


Jak rozpoznać, że pojawił się problem?

Jeżeli zawieranie zakładów przestaje być rozrywką i staje się czymś, co musisz robić, a nie co chcesz robić, to być może jesteś w grupie podwyższonego ryzyka uzależnienia od hazardu.

Zastanów się.

  • Czy ciągle myślę o tym, żeby zagrać?
  • Czy zastanawiam się, skąd wziąć więcej pieniędzy na granie?
  • Czy muszę zwiększyć kwoty lub czas, by czerpać tę samą ekscytację z gry?
  • Czy trudno mi kontrolować, przestać albo ograniczyć swoją grę?
  • Czy pożyczyłem/-am pieniądze, sprzedałem/-am własne rzeczy, nie zapłaciłem/-am rachunków albo nawet zastanawiam się nad popełnieniem przestępstwa, żeby zdobyć pieniądze na grę?
  • Czy z powodu gry zaniedbuję pracę, rodzinę, osobiste potrzeby (np. żywieniowe i higieniczne)?
  • Czy gram, próbując odzyskać pieniądze albo żeby wydostać się z kłopotów finansowych?
  • Czy myślę, że kolejna duża wygrana sprawi, że odzyskam kontrolę?

Szukasz rady?

Jeżeli po odpowiedzi na powyższe pytania Twoje podejście lub Twój sposób gry zaniepokoiły Cię, poproś o pomoc. Podjęcie działań na wczesnym etapie, zanim pojawi się problem, pomoże Ci zachować kontrolę, uniknąć negatywnych konsekwencji i znaleźć sposób, by powrócić do gry z tych samych pobudek, co na początku: dla rozrywki.


Zrób krok naprzód. Nie zwlekaj i poproś o pomoc.

Jeżeli wydaje Ci się, że masz problem z hazardem, możesz zgłosić się po pomoc do jednej z wielu instytucji pomagających osobom z problemem uzależnienia od hazardu, wskazanych w Regulaminie Odpowiedzialnej Gry oraz poniżej , zrzeszających ekspertów w tej dziedzinie. Pomogą Ci zrozumieć to uzależnienie i nauczą Cię sposobów, jak na co dzień je kontrolować. Możesz zgłosić się do nich również anonimowo. Poniżej podajemy listę instytucji, z którymi możesz się skontaktować:


Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych

numer tel.: 22 649 66 59

e-mail: [email protected]

strony: https://www.kbpn.gov.pl


Anonimowi Hazardziści

numer tel.: 881 488 990

e-mail: [email protected]

strony: http://www.anonimowihazardzisci.org


Uzależnienia behawioralne

nr tel. 801 889 880

e-mail: [email protected]

strony: https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl


Gambling Therapy

e-mail: [email protected]

strony: https://www.gamblingtherapy.org/pl


Nie wiesz, gdzie się zgłosić? Masz pytania?

Odezwij się do nas, jeżeli chcesz porozmawiać o tym, jak korzystać z narzędzi Odpowiedzialnej gry lub gdy boisz się, że poświęcasz na grę zbyt dużo czasu i pieniędzy. Nasi operatorzy Customer Care odpowiedzą na Twoje pytania lub pomogą Ci zmienić limity.

e-mail: [email protected]

numer tel. +48 33 858 21 45