FORTUNA

Android aplikacja

Live chat Rozpocznij chat
Masz wiadomość Rozpocznij chat

Skoki narciarskie sezon 2021/2022 - co trzeba wiedzieć?

Skoki Narciarskie 2021/2022 co trzeba wiedzieć o faworytach?


43. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Co więcej będzie to sezon olimpijski, tak więc czekają nas niesamowite emocje. Skoczkowie ponowie będą walczyć o kryształową kulę, którą w zeszłym roku zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Polacy po to trofeum sięgali sześciokrotnie, cztery razy Adam Małysz i dwa razy Kamil Stoch. Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem nowego sezonu?

Kiedy rozpoczyna się Puchar Świata 2021/2022 w skokach narciarskich?

Nowy, 43. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 20 listopada 2021 roku w rosyjskim Niżnym Tagile na skoczni Aist. Natomiast koniec sezonu ma nastąpić 27 marca 2022 roku na Letalnicy w słoweńskiej Planicy.

Gdzie oglądać zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Transmisje z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich można oglądać w telewizji TVN jak i na kanale Eurosport.

Gdzie obstawiać skoki narciarskie?

Najszerszą ofertę prematch i live na wydarzenia związane ze skokami narciarskimi znajdziesz na Fortunie. Przy zawodach możesz obstawiać: kto wygra, kto stanie na podium, kto wygra bezpośredni pojedynek H2H, miejsce danego zawodnika w konkursie, odległość skoku zawodnika. Fortuna posiada również jedną z najlepiej rozbudowanych ofert live na skoki narciarskie.

Kto wygrał w poprzednim sezonie 2020/2021?

Sezon 2020/2021 nie był zwyczajnym sezonem. W związku z pandemią duża większość konkursów w skokach odbyła się bez udziału publiczności. Zdobywcą kryształowej kuli został Norweg Halvor Egner Granerud zdobywając 1572 punktów, prawie 400 więcej niż drugi Markus Eisenbichler i ponad 600 punktów więcej od trzeciego Kamila Stocha. 

Kto wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni 2020/2021?

Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2020/2021 wygrał Polak Kamil Stoch, na drugim miejscu znalazł się Karl Geiger, zaś na trzecim uplasował się Dawid Kubacki.

Kiedy 70. Turniej Czterech Skoczni?

70. Turniej Czterech Skoczni będzie miał miejsce od 29 grudnia 2021 do 6 stycznia 2022 roku.

Kto wygrał Puchar Świata w lotach narciarskich 2020/2021?

Zwycięzcą w lotach narciarskich został Niemiec Karl Geiger, wyprzedzając drugiego Ryoyu Kobayashiego oraz trzeciego Markusa Eisenbichlera.

Która reprezentacja zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów?

W sezonie 2020/2021 reprezentacja Norwegii uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Polski, a na trzecim Niemcy.

Kto jest faworytem do zdobycia Kryształowej Kuli w sezonie 2021/2022?

  • Halvor Egner Granerud - mistrz poprzedniego sezonu, który w indywidualnej klasyfikacji pokonał drugiego Markusa Eisenbichlera z przewagą prawie 400 punktów. W tym sezonie Granerud z pewnością liczy na powtórzenie swojego wyniku, a może i coś więcej. 
  • Kamil Stoch - nasz polski mistrz. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych skoczków na świecie. W zeszłym sezonie uplasował się na trzecim miejscu. Patrząc na to jakim tytanem pracy jest Stoch na pewno będzie chciał powtórzyć swoje osiągnięcie. A my? My oczywiście liczymy na najwyższy stopień podium dla Polaka w nadchodzącym zimowym sezonie skoków narciarskich.
  • Markus Eisenbichler - drugi zawodnik zeszłego sezonu. Drzemie w nim bardzo duży potencjał. Jeżeli dołoży do tego regularność może być nie do powstrzymania. Swój najlepszy wynik osiągnął w poprzednim sezonie. Czy uda mu się odnieść upragnione zwycięstwo i zdobyć kryształową kulę?
  • Dawid Kubacki - drugi Polak w towarzystwie. Trzy lata temu? Miejsce piąte, dwa lata temu? Miejsce czwarte. Po słabszym poprzednim sezonie czas na upragnione podium, a może i nawet najwyższy jego szczebel. Dobra forma, dobre skoki i przede wszystkim regularność zaprowadzą Kubackiego do najlepszego osiągnięcia w swojej karierze. Trzymamy mocno kciuki!
  • Stefan Kraft - dwukrotny zdobywca kryształowej kuli. Chyba tylko szaleniec nie widziałby miejsca dla 28-latka w czołówce. W poprzednim sezonie zawiódł, zajmując dopiero 17 miejsce. Pora na poprawę!


Więcej ciekawych artykułów przeczytasz na naszym 
blogu.