Android aplikacja

Live chat Rozpocznij chat
Masz wiadomość Rozpocznij chat

S.Tsitsipas - D.Medvedev

REWANŻ ZA UBIEGŁOROCZNY PÓŁFINAŁ.  Daniil Medvedev kontra Stefanos Tsitsipas to powtórka półfinału z ubiegłego roku, wówczas szybko w trzech setach wygrał Medvedev. Ale to nie był ich ostatni pojedynek w Wielkim Szlemie, zmierzyli się ponownie w ćwierćfinale Roland Garros i Grek wziął pełny rewanż i również wygrał w trzech setach. Daniil powrócił z dalekiej podróży w ćwierćfinale z Felixem Auger-Aliassime, przegrywał 0:2 w setach i musiał bronić piłki meczowej. Stefanos Tsitsipas to jedyny z grona półfinalistów, który nie musiał toczyć pięciosetowej batalii w ćwierćfinale, wygrał szybko i przyjemnie z Sinnerem w trzech setach. Grek po raz trzeci z rzędu awansował do półfinału Australian Open, ale w finale na kortach Melbourne Park jeszcze nie zagrał. Tsitsipas raz grał w finale Wielkiego Szlema, w ubiegłym roku podczas Roland Garros, wygrywał już 2:0 w setach z Djokovicem, ale przegrał 2:3.

STEFANOS TSITSIPAS

Kraj :  Grecja

Wiek: 23 lata

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  4/3 (09.08.2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 7/2

Najlepszy występ w tym sezonie: ćwierćfinał Australian Open

Ilość występów w Australian Open: 4

Najlepszy rezultat w tym turnieju: półfinały w latach 2019, 2021 i 2022

Droga do półfinału: Ymer 6:2,6:4,6:3  Baez 7:6,6:7,6:3,6:4  Paire 6:3,7:5,6:7,6:4  Fritz 4:6,6:4,4:6,6:3,6:4  Sinner 6:3,6:4,6:2.

Ostatni mecz:

Ćwierćfinał Australian Open z Sinnerem 6:3,6:4,6:2. Mecz trwał zaledwie godzinę i 56 minut. Jak na tenis męski naliczono tutaj zaledwie 8 asów serwisowych (po 4). Tsitsipas był wyśmienity przy swoich gemach serwisowych, ani raz nie musiał bronić breaka, sam miał 4 okazje na przełamanie rywala i wszystkie wykorzystał!

DANIIL MEDVEDEV

Kraj : Rosja

Wiek: 25 lat

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  2/2 (15.03.2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 13/4

Ilość występów w Australian Open: 5

Najlepszy rezultat w tym turnieju: finał w roku 2021

Droga do półfinału: Laaksonen 6:1,6:4,7:6  Kyrgios 7:6,6:4,4:6,6:2  Van De Zandschulp 6:4,6:4,6:2  Cressy 6:2,7:6,6:7,7:5  Auger-Aliassime 6:7,3:6,7:6,7:5,6:4

Ćwierćfinał Australian Open z Auger-Aliassime 6:7,3:6,7:6,7:5,6:4. Mecz trwał aż 4 godziny i 42 minuty. Rosjanin posłał 15 asów (jego rywal – 18). Medvedev był skuteczny przy obronie breaków, wygrał 9 z 11 takich, sam wykorzystał 3 z 5 okazji na przełamanie Kanadyjczyka.

Prognoza: to będzie już 9-te starcie tych panów. W dwóch ostatnich przypadkach były to mecze w turniejach Wielkiego Szlema, oba w ubiegłym sezonie i w obu przypadkach pojedynki skończyły się w trzech setach. Generalnie bilans spotkań zdecydowanie przemawia za Rosjaninem – 6:2. Oto, co powiedział Medvedev przed meczem półfinałowym: „Chcę jak najszybciej dojść do siebie po ćwierćfinałowym maratonie, aby być gotowym na mecz ze Stefanosem. To wspaniały gracz i muszę zagrać swój najlepszy tenis, aby go pokonać.” Wiadomo, że obaj panowie nie przepadają za sobą, a to tylko sprawia, że będziemy mieli dodatkowe emocje na korcie. Zakładam, że tu będzie wiele dramatycznych zmian w przebiegu tego spotkania i nie sądzę, aby tym razem mecz pomiędzy tymi tenisistami zakończył się w trzech setach. Medvedev to tenisista, który od dłuższego czasu prezentuje równy, wysoki poziom,  ale w meczu Auger-Alliassime był bliski odpadnięcia z turnieju. Tsitsipas miał problemy z łokciem, ale podczas Australian Open pokazał, że jest już w pełni zdrów, a w ćwierćfinale z Sinnerem dał pokaz skutecznego tenisa, zwłaszcza przy swoich gemach serwisowych – ani raz nie musiał bronić breaka. Mój typ: powyżej 38,5 gemów – kurs 1,74.