FORTUNA

Android aplikacja

Malta U19 – Polska U19

PRZEDŁUŻYĆ SZANSĘ. Po inauguracyjnej porażce z Portugalią (0:2) kadra pod wodzą Marcina Brosza, aby myśleć o szansach na wyjście z grupy musi pokonać gospodarzy turnieju. To ewentualne zwycięstwo może sprawić, że ostatnia grupowa potyczka z Włochami będzie spotkaniem o awans. Malta wyraźnie okazała się słabsza od Włochów (0:4) i co ciekawe w tym starciu podyktowano aż cztery rzuty karna dla Włochów. Czy zespół trenera Brosza zwiększy swoje szanse na awans i pokona Maltę?

Malta U19 – selekcjoner reprezentacji Malty Toze Mendes wypowiedział się po inauguracyjnej porażce z Włochami: Pierwszy rzut karny trochę zrujnował nasz plan gry, ale sposób, w jaki walczyliśmy do końca, sposób, w jaki utrzymali postawę sprawił nigdy nie straciliśmy pewności siebie. Prawdziwa chęć walki do końca była, ale ogólnie to ciężki wynik, ale moi zawodnicy starali się i dali z siebie wszystko. Ogólnie była to 20 porażka w ostatnich 21 meczach we wszystkich rozgrywkach reprezentacji Malty.

Polska U19 - nie zamierzamy tylko biegać za piłką i przeszkadzać Portugalczykom. Chcemy też prowadzić grę. Mamy plan na ten mecz – mówił przed potyczką z Portugalią (0:2) Marcin Brosz. Jednak stracona po stałym fragmencie gry w czwartej minucie gry całkowicie zaburzyła plan gry. Polacy nie mieli za wiele argumentów w tym spotkaniu, dlatego też spotkanie z Maltą może przywrócić pewność siebie.

Prognoza: trudno sobie wyobrazić, aby reprezentacja Polski nie sprostała kadrze Malty. Zespoły te mierzyły się ze sobą kilka miesięcy temu w spotkaniu towarzyskim, w którym to Polacy wygrali 5:1 (wszystkie gole padły w 2. połowie). Nie spodziewam się, że będzie to łatwe starcie dla Biało-Czerwonych, mimo tego, że Malta to z całym szacunkiem zespół z niższymi umiejętnościami. Dla gospodarzy sukcesem będzie stan, w którym będą utrzymywać jak najdłużej czyste konto. Jednak oczekuję, że Polacy w końcu przełamią mur gospodarzy, ale podobnie jak w ich ostatnim meczu towarzyskim więcej bramek zobaczymy po przerwie. Proponowane typy: połowa z większą ilością goli – 2. połowa (kurs 2,03).