Android aplikacja

Live chat Rozpocznij chat
Masz wiadomość Rozpocznij chat

FC Kopenhaga-Basaksehir

TYLKO BASAKSEHIR potrafił wykorzystać atut własnego boiska w meczach 1/8 Ligi Europy, z sześciu spotkań, które zostały rozegrane zanim w połowie marca zawieszono rozgrywki. W Stambule padł wynik 1:0 i bukmacherzy dość zdecydowanie stawiają na Turków, jako faworytów do awansu. Za awans Basaksehir płacą 1,23, awans Duńczyków jest wyceniany na 4:1. Taki kurs na FC Kopenhaga może kusić, ale moim zdaniem to goście z Turcji awansują do ćwierćfinału. Jeżeli gospodarze stracą gola, to będą musieli odpowiedzieć trzema bramkami, co wydaje się mało prawdopodobne.

FC Kopenhaga – wicemistrz Danii, stracił 9 punktów do Midtjylland. Rozgrywki w duńskiej Superlidze zakończyły się 26.07. Do fazy pucharowej awansował po zajęciu drugiego miejsca w Grupie B, a w 1/16 wyeliminował Celtic. Klub ten nigdy nie grał w ćwierćfinale europejskich pucharów. Oto, co powiedział szkoleniowiec gospodarzy Stale Solbakken: „Nam z pewnością dobrze zrobiło te kilka dni przerwy od zakończenia rozgrywek. Sytuacja Basaksehiru jest trochę podobna do tej, w jakiej po zdobyciu tytułu były Juventus czy Liverpool. Poświętowali trochę, ale mieli też mentalną przerwę, więc jestem pewny, że są przygotowani na ten mecz.” Nie zagra zawieszony Santos. Niepewny jest udział w tym meczu Sigurdssona, Fischera i Boilesena.

Basaksehir – po raz pierwszy w swojej historii sięgnął po tytuł mistrza Turcji, rozgrywki zakończyły się 26.07. Zwycięzca grupy J Ligi Europy, w 1/16 finału pokonał po dogrywce Sporting Lizbona. Klub ten piąty rok z rzędu gra w europejskich pucharach. Oto wypowiedź coacha gości Okana Buruka: „Mamy zaliczkę po pierwszym spotkaniu. Ewentualna bramka w tym spotkaniu da nam wielką przewagę. Wyjdziemy na boisko z tą myślą. Wiemy, że Kopenhaga to drużyna grająca zespołowo. Znamy mocne i słabe strony naszych rywali. Wiemy, też jak trudne zadanie czeka nas w środę.” Wszyscy piłkarze gości są gotowi do gry.

Prognoza – FC Kopenhaga zawiodła po wznowieniu rozgrywek, wygrała dwa ostatnie mecze w sezonie, ale wcześniej nie wygrała żadnego z sześciu spotkań ponosząc w tym czasie 4 porażki. Basaksehir z kolei wygrał 5 z 8 meczów po wznowieniu rozgrywek i strzelił w nich 15 goli, co daje średnią blisko dwie bramki na mecz. Zespół ze Stambułu posiadał najlepszą defensywę w rozgrywkach ligowych. A jak świetnie ta drużyna jest zorganizowana w obronie, przekonali się sami Duńczycy, którzy na wyjeździe oddali tylko 1 strzał w światło bramki rywali. W rewanżu wcześniej, czy później gospodarze będą musieli postawić na ofensywę, co powinno stworzyć okazję dla Turków do kontry. Proponowane typy: spotkanie bez remisu Basaksehir – kurs 1,89/1.gol po 27 minucie – kurs 2,01.