FORTUNA

Android aplikacja

Dortmund - Celtic

SKUTECZNI PO PRZERWIE. Zarówno Borussia Dortmund, jak  i Celtic Glasgow odniosły efektowne zwycięstwa w swoich pierwszych meczach Champions League. Borussia pokonała na wyjeździe FC Brugge 3:0, a Celtic rozbił u siebie Slovan Bratysławę 5:1. Obie ekipy znakomicie pokazały się po przerwie w tamtych spotkaniach. Dortmund strzelił wszystkie 3 gole w ostatnim kwadransie spotkania, Celtowie w II połowie wpakowali 4 gole. Oto, co powiedział po meczu w Brugii pomocnik BvB Julian Brandt: „To była ciężka praca, prawdziwa batalia. Ale z czasem Brugii zaczęło brakować energii i zrobiło się więcej miejsca. My mamy szeroki skład, mocną ławkę i to wykorzystaliśmy.” W meczu Borussia Dortmund kontra Celtic powinno być sporo emocji do ostatniej minuty spotkania.

Borussia Dortmund – to finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów (przegrany finał z Realem Madryt 0:2). Zdumiewające jest, że Dortmund wygrał tylko 1 z sześciu ostatnich meczów grając przeciwko klubom ze Szkocji (zawsze rywalem był Rangers). BvB po raz 19-ty gra w Lidze Mistrzów i po raz dziewiąty z rzędu. Oto, co powiedział przed meczem z Celtami, szkoleniowiec Borussi, Nuri Sahin: Celtic to zespół, który od dłuższego czasu nie przegrał meczu i zrobił znakomite wrażenie, w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów. To będzie dla nas prawdziwe wyzwanie, na które nie możemy się doczekać.” Do gry powinni być gotowi Jamie Gittens, Julian Ryerson i Marcel Sabitzer. Kontuzjowany jest Giovanni Reyna.

Celtic Glasgow -  w ubiegłym sezonie mierzył się w fazie grupowej Champions League z innym klubem Bundesligi, RB Lipsk przegrywając oba mecze – 1:3 i 0:2. Celtowie przegrali 4 ostatnie mecze w europejskich pucharach mając za rywali kluby z Niemiec. Co więcej, Celtic nigdy nie wygrał w Niemczech, przegrywając tam 9 z 11 meczów. Oto wypowiedź menadżera The Bhoys, Brendana Rodgersa: „To prawdziwe wyzwanie, gdzie potrzebne będą wysokie umiejętności. Nie mam wątpliwości, że mój zespół takie posiada. Przyjeżdżamy na wspaniały stadion. Jestem zrelaksowany, ale też bardzo skoncentrowany. Wiem, że możemy tu osiągnąć dobry rezultat.” Kontuzjowany jest środkowy obrońca, Cameron Carter-Vickers.

Prognoza: te kluby grały ze sobą 4 razy w europejskich pucharach i bilans tych spotkań zdecydowanie przemawia za Borussią – 3 zwycięstwa, przy jednej wygranej Celtów. Jednak nigdy nie zagrały ze sobą w Champions League. Celtic nigdy nie wygrał w Niemczech, przegrywając tam 9 z 11-tu spotkań. Wydaje się, że i tym razem, pokonanie ubiegłorocznego finalisty Champions League jest zbyt trudnym wyzwaniem dla Celtów. Oczywiście jest sporo optymizmu w ekipie Brendana Rodgersa, zespół ten rozbił 5:1 Slovan, a w każdym z trzech ostatnich spotkań wbijał rywalom minimum 5 goli! Jednak Borussia Dortmund to zupełnie inna pólka, aniżeli ostatni przeciwnicy The Bhoys. BvB na swoim Signal Iduna Park nie przegrał żadnego z 11-tu ostatnich meczów w Lidze Mistrzów. Jak już zaznaczyłem, we wstępie obie ekipy w pierwszych spotkaniach Champions League był bardzo skuteczne w II połowach, Dortmund strzelił wtedy trzy gole, a Celtic aż 4. Proponowane typy: Borussia Dortmund i powyżej 2,5 gola – kurs 1,86/w II połowie padnie powyżej 1,5 – kurs 1,7.