FORTUNA

Android aplikacja

Collins D. - Krejcikova B.

ZBAWIENNY DESZCZ. Pogoda nie rozpieszcza organizatorów turniej na kortach All England Club, co szczególnie nie zaskakuje, w końcu turniej odbywa się w Londynie, a tam deszcz nie jest zjawiskiem niezwykłym. To właśnie opady deszczu okazały się zbawienne dla Danielle Collins. Amerykanka fatalnie weszła w mecz przeciwko Beatriz Haddad Maji, szybko przegrywała 0:4 i właśnie w tym momencie pojedynek przerwano. Po powrocie na kort Collins wygrała 6 gemów z rzędu! Ostatecznie Danielle wygrała 6:4,6:4. Tym samym Amerykanka po raz pierwszy zameldowała się w IV rundzie Wimbledonu i nie straciła jeszcze seta. Jej rywalką będzie mistrzyni French Open z roku 2021, Barbora Krejcikova. Czeszka dobrze weszła w sezon, grała w ćwierćfinale Australian Open, ale później miała kłopoty zdrowotne i jej sezon nie był udany. Jednak na kortach trawiastych odzyskała czucie piłki i teraz zagra o ćwierćfinał Wimbledonu.

DANIELLE COLLINS

Kraj : USA

Wiek: 30 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  11/7 (11.07.2022)

Wiek: 28 latPuti

Ranking ATP/najwyższa:  32/2 (28 luty 2022)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2024: 7/0

Najlepszy występ w tym sezonie: ćwierćfinał Australian Open

Ilość występów w  Wimbledonie: 4

Najlepszy rezultat w tym turnieju: IV runda w latach 2021 i 2024

III runda Wimbledonu z Bouzas Maneiro 6:0, 4:3 i krecz

Prognoza: to będzie drugie spotkanie tych pań. Niespełna rok temu zmierzyły się na kortach twardych w San Diego, gdzie wygrała Krejcikova 3:6,7:5,6:2. To pożegnalny sezon Collins i trzeba przyznać, że Amerykanka żegna się z klasą, na przełomie marca i kwietnia zaliczyła 15 zwycięstw z rzędu, zdobywając tytuły w Miami i Charleston, a teraz, po raz pierwszy w karierze przebiła się do IV rundy Wimbledonu i to bez straty seta. Krejcikova z kolei notuje trudny sezon, naznaczony kontuzją pleców, przez co miała zmarnowany sezon na kortach ziemnych (bilans 0:4). W Wimbledonie rozegrała dwa trudne pojedynki z Kudermetovą i Volynets, a w III rundzie jej rywalka – Bouzas Maneiro poddała mecz w drugim secie. Możemy spodziewać się tutaj długiego pojedynku, dwóch pań, które mają dużo jakości w grze. Minimalnie więcej szans daję tutaj Amerykance, która znakomicie prezentuje się w całym sezonie i pokazuje wielki charakter, a w pierwszych trzech meczach na kortach Wimbledonu zrobiła lepsze wrażenie aniżeli Czeszka. Mój typ: Collins i powyżej 17,5 gemów – kurs 1,75.