Android aplikacja

Live chat Rozpocznij chat
Masz wiadomość Rozpocznij chat

Arsenal-Aston Villa

BRAMKI GWARANTOWANE? Mecze pomiędzy Arsenalem i Aston Villą rozgrywane na Emirates Stadium  obfitują w gole. W ostatnich dziesięciu takich spotkaniach padło aż 36 goli i w każdym z nich padły minimum 3 bramki. Arsenal nie przegrał żadnego z pięciu ostatnich meczów ligowych, ale podopieczni Mikel Arteta zdobyli tylko 11 punktów w ośmiu meczach i wciąż są w dolnej części tabeli. W piątkowy wieczór The Gunners podejmą swojego sąsiada z ligowej tabeli, Aston Villę i czeka ich ciężkie zadanie, nie wygrali żadnego z trzech ostatnich spotkań z tym rywalem.

Arsenal   – kontuzjowany jest Granit Xhaka. Wątpliwy jest występ Bukayo Saki. Niepewny jest udział w tym meczu Kierana Tierneya. Jeżeli Saka nie będzie zdolny do gry, to prawdopodobnie w ataku zagra Nicolas Pepe, bądź Alexandre Lacazette.

Aston Villa   – po długiej przerwie do gry powinien być gotowy Morgan Sanson. Do gry powinni być gotowi również Leon Bailey i Matty Cash. Kontuzjowany jest Trezeguet. Niepewny jest udział w tym meczu Keinana Davisa.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

• Arsenal przegrał aż 4 z 10 ostatnich meczów goszcząc Villę na Emirates Stadium.
  • Aston Villa wygrała 3 mecze z rzędu przeciwko The Gunners (bilans bramkowy 5:0). To najlepsza tego typu seria od września 1962 roku.
  • W każdym z 9-ciu ostatnich meczach pomiędzy tymi klubami na Emirates Stadium padały wyniki powyżej 2,5 gola.
  • Arsenal przegrał 2 ostatnie mecze Premier League rozgrywane w piątkowy wieczór. W ubiegłym sezonie 0:1 u siebie z Evertonem, i na inaugurację tego sezonu 0:2 na Community Stadium w Brentford.
  • Aston Villa wygrała tylko 2 z 10 meczów Premier League rozgrywanych w piątkowy wieczór, 4:1 z Tottenhamem (grudzień 1997) i 2:0 z Evertonem (sierpień 2019). Nigdy też nie wygrała meczu wyjazdowego Premier League w piątkowy wieczór.
  • Pierre Emerick Aubameyang strzelił bramki w każdym z trzech ostatnich występów na Emirates Stadium.

Prognoza: kiedy spotykają się te 2 kluby, możemy być niemal pewni, że zobaczymy kilka bramek. 11 kolejnych spotkań Arsenal kontra Aston Villa na Emirates Stadium kończyło się wynikami powyżej 2,5 gola (w różnych rozgrywkach). W siedmiu z ośmiu ostatnich meczów z udziałem Villi padały także wyniki powyżej 2,5 gola. W ostatniej kolejce, o losach obu drużyn decydowały bramki zdobywane w samej końcówce spotkań. Arsenal w dramatycznych okolicznościach wyrównał na 2:2 w derbowych starciu z Crystal Palace, po bramce Lacazette’a w 95 minucie, Aston Villa z kolei w 95 minucie straciła gola na 2:3 w derbowej potyczce z Wolves, choć jeszcze na 10 minut przed końcem prowadziła 2:0! Proponowane typy: powyżej 2,5 gola – kurs 1,83/padnie gol po 75 minucie – kurs 2,07.