FORTUNA

Android aplikacja

Ajax – Jagiellonia

KRYZYS W PEŁNI. Rywalizacja pomiędzy tymi dwoma drużynami o awans do fazy grupowej Ligi Europy została tak naprawdę zakończona około 70. minuty pierwszego spotkania, kiedy to ekipa z Amsterdamu zdobyła bramkę na 4:1. Zespół mistrzów Polski wpadł w wielki dołek formy notując już pięć kolejnych porażek we wszystkich rozgrywkach tracąc w tych potyczkach aż 16 bramek! Zespół trenera Siemieńca rusza do Amsterdamu jak na ścięcie. Czy jednak gracze Jagiellonii będą w stanie zakończyć fatalna passę pięciu kolejnych porażek?

Ajax – może pierwsze kilka minut spotkania w Białymstoku wymknęło się spod kontroli ekipy z Amsterdamu. Francesco Farioli i jego podopieczni po straconej pierwszej bramce mieli jednak już wszystko pod kontrolą. Po tym starciu szkoleniowiec Ajaxu powiedział: Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu i mieliśmy sporo respektu dla Jagi. Wiedzieliśmy, że nie przypadkiem zdobyła mistrzostwo Polski. Na ten mecz przygotowała też coś innego niż dotąd: zmieniła strukturę w defensywie i zmodyfikowała pressing. Dostosowała taktykę konkretnie pod nas. Przeciwnicy starali się sprawić nam problemy, ale moi piłkarze zdołali się temu przeciwstawić i dobrze sobie poradzili.

Jagiellonia - za nami kolejna porażka i kolejne stracone bramki. Czasem jednak tak w piłce bywa. Nie ma tylko dobrych momentów, ale pojawiają się też gorsze i musimy je jako drużyna przetrwać. Patrzymy na to, co przed nami. Od 20 lipca do dzisiaj było to już chyba nasze 10 spotkanie, co też powoduje, że musimy wejść na wyższy poziom, jeśli chodzi o poziom zmęczenia i nie chodzi tu tylko zmęczenie fizyczne, ale też o układ nerwowy. Decyzyjność w takich momentach jest trochę inna. Po czwartkowym meczu z Ajaksem w niedzielę czeka nas starcie z Widzewem Łódź, które wcale nie będzie prostsze. Cały poprzedni sezon był pasmem sukcesów i zwycięstw, ale teraz dużo się dzieje – te słowa szkoleniowca Jagiellonii mówią tak naprawdę wszystko. Zespół mistrzów Polski mierzy się z kryzysem spowodowany dużą ilością spotkań, ale też klasą rywali. Czy szkoleniowiec „Jagi” znajdzie sposób na wyjście z tego kryzysu? Widać, że będzie o to niezwykle trudno i może dopiero po przerwie na mecze reprezentacji powróci lepsza i mocniejsza „Jaga”.

Prognoza: trudno sobie wyobrazić, aby w tym czwartkowym meczu Jagiellonia była w stanie sprawić jakąkolwiek niespodziankę patrząc przez pryzmat pierwszego spotkania oraz obecną dyspozycje mistrzów Polski. Jagiellonia traciła przynajmniej trzy gole w każdym z czterech poprzednich spotkań na wszystkich frontach. Widać, że mistrzowie Polski również na poziomie fizycznym wyglądają bardzo blado, a teraz na europejskiej arenie widać, że błędy popełnianie w defensywie w Ekstraklasie nie są wybaczane. Ajax przełożył swoje spotkanie ligowe w zawiązku z lepszym przygotowaniem się do tego starcia. Spodziewam się pewnego triumfu ekipy gospodarzy i pełniej kontroli nad tym starciem. Proponowane typy: 1.połowa/mecz i liczba goli – 1/1 i powyżej 1,5 gola (kurs 1,67).